Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

 

ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH z AMERYKAŃSKĄ CZĘSTOCHOWĄ

W DNIACH 3 – 15.08.2019 ROKU

Podstawowe informacje

1. Termin od 3 do 15 sierpnia 2019 r. (wylot i przylot – Warszawa).

2. Cena 4.430 USD + 5.350 zł dla grupy liczącej 15-19 osoby i 3.880 USD + 5.150 zł dla grupy liczącej 20-24 osób. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (także dojazd do Warszawy i powrót);

  • przelot wewnętrzny na trasie Waszyngton - Orlando
  • noclegi w hotelach 3* - pokoje dwuosobowe /dopłata do pokoju jednoosobowego 1015 USD/;
  • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/; napiwki dla lokalnej obsługi
  • przejazdy autokarem / minibusem wg programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika;
  • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/;

3. Cena nie zawiera wizy amerykańskiej (wyrabianej indywidualnie)

4. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833.

5.Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2020 r.).
  • telefon kontaktowy i wpłata 1.000 zł

6. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.
7. Informacja o pielgrzymce dostępna jest na stronie Archidiecezji www.archpoznan.pl. w zakładce Duszpasterstwo – pielgrzymki.

 

 

PROGRAM

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – BUFFALO

Przelot na trasie Warszawa – Buffalo (z przesiadkami). Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ – NIAGARA

Śniadanie. Zwiedzanie wodospadów Niagara, rejs słynnym statkiem Maid of the Mist pod sam wodospad oraz wyprawa na Kozią Wyspę. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Dla chętnych – spacer mostem Rainbow Bridge do Kanady i sesja zdjęciowa z punktów widokowych po stronie kanadyjskiej - uważanych za najbardziej malownicze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, a następnie okazja do podziwiania iluminowanego nocą wodospadu. Nocleg.

III DZIEŃ – NIAGARA – NOWY JORK

Śniadanie. Przejazd tranzytowy do Nowego Yorku (ok. 450 mil – 7 godz. jazdy). W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu, odpoczynek, kolacja, a następnie transfer na nowojorski Manhattan i spacer przez tętniący życiem Times Square. Powrót do hotelu, nocleg.

IV DZIEŃ – NOWY JORK

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku: wjazd na Empire State Building, z którego roztacza się imponująca panorama miasta, przejazd na Dolny Manhattan, wizyta w WTC ( Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu Bliźniacze Wieże, a dziś znajduje się 9/11 Memorial – miejsce pamięci ofiar. Spacer ulicą Broadway z posągiem byka – symbolem ‘hossy’ oraz ulicą Wall Street, przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej. Po południu rejs na Liberty Island ze słynną Statuą Wolności – jednym z symboli miasta i podziwianie panoramy Dolnego Manhattanu z perspektywy Zatoki. Wizyta w Central Parku, spacer po słynnej 5 Avenue, nawiedzenie Katedry Św. Patryka oraz wizyta w Centrum Rokefellera. Wieczorem opcjonalnie udział w przedstawieniu na Broadway’u (koszt ok. 90 USD/os). Kolacja i nocleg.

V DZIEŃ – FILADELFIA – AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku stanu Pensylwania (przejazd ok. 2 godz.) i zwiedzanie Filadelfii – kolebki państwowości Stanów Zjednoczonych: Independence Hall ( z zewnątrz ), w którym podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA, Dzwon Wolności oraz krótki spacer po mieście. W godzinach popołudniowych przejazd do Doylestown – nawiedzenie Amerykańskiej Częstochowy, najsłynniejszego Polonijnego Sanktuarium w USA, Matki Bożej Częstochowskiej. Kolacja i nocleg

VI DZIEŃ – WASZYNGTON

Śniadanie. Przejazd do stolicy USA - Washington DC ( ok. 3h ). Zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta: nawiedzenie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, następnie wizyta pod Białym Domem, Budynek Kongresu i Biblioteka Kongresu (z zewnątrz), spacer Aleją MALL, Obelisk Waszyngtona oraz Lincoln Memorial. Przejazd hotelu, kolacja i nocleg.

VII DZIEŃ – WASZYNGTON – ORLANDO

Śniadanie. Przelot do Orlando na Florydzie – miasta położonego w środkowej części Półwyspu, słynącego przede wszystkich z parków rozrywki sygnowanych przez wytwornie DISNEY’a. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży. Wieczorem wizyta w Dinsey’s Downtown z wieloma plenerowymi atrakcjami, sklepami i restauracjami. Kolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ORLANDO/ PARK ROZRYWKI WALT DISNEY

Śniadanie. Od rana „zabawa w Cudownym Świecie Walta Disneya”. Udział w atrakcjach takich jak Piraci z Karaibów, Rejs po Tropikalnej Dżungli, rollercoster Splash Mountain oraz Nawiedzona Posiadłość. Wieczorem kolacja oraz wielki pokaz sztucznych ogni. Nocleg.

IX DZIEŃ – PRZYLĄDEK CANAVERAL – MIAMI

Śniadanie. Przejazd do Kennedy Space Center – Ośrodka Lotów Kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral – siedziby NASA – miejsca skąd do niedawna startowały promy kosmiczne. Zwiedzanie Centrum Kosmicznego: przejażdżka bus’em po ośrodku NASA i film o lotach kosmicznych w technice IMAX. Po południu przejazd w kierunku Miami (ok. 4,5 godz. jazdy). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

X DZIEŃ – MIAMI

Śniadanie. Przejazd panoramiczny przez Downtown Miami Beach oraz kubańską Calle Ocho, dzielnicę Art Deco. Rejs statkiem wśród słynnych Wysp Milionerskich z ekskluzywnymi posiadłościami. Po południu wyprawa do słynnych „mokradeł” zwanych Everglades, wizyta na farmie aligatorów oraz przejażdżka „poduszkowcem” – specjalnie przystosowaną łodzią motorową po „gęstwinie traw”. Kolacja, nocleg.

XI DZIEŃ – MIAMI

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.

XII DZIEŃ – MIAMI – POLSKA

Śniadanie. W godzinach południowych wymeldowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko i przelot do Europy.

XIII DZIEŃ – WARSZAWA

Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Msze Św.

Niedziela

Od maja do października:
700, 830,1000,1115,1800

Od listopada do końca kwietnia:
830,1000,1115,1300,1800

 

W dni powszednie:
Od września do czerwca:
700, 1800

 

W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt 7:00
wt, czw, sob 18:00

Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
poniedziałek, środę i sobotę o godz. 7:00.
we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.00

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 16:30
Dorośli i Młodzież - 17:30

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.17:30

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.17:30 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Statystyki

Odsłon : 666676